Maxime, merci! - Dialog 2005

Przejdź do treści
Maxime, merci!
18.07.2014
Maxime Legrand w Polsce – 27 czerwca 2014 r. doszło do spotkania z przedstawicielami Zarządu BNP Paribas Bank Polska S.A. w Krakowie z udziałem przedstawiciela FECEC (Maxime) oraz przedstawicielami "Dialog 2005". Omówiliśmy bieżące problemy min. dotyczące przeprowadzenia wyborów do Europejskiej Rady Zakładowej. Frekwencja była niska i Bank był zmuszony przeprowadzić II turę. Nie przeprowadzono właściwej kampanii wyborczej. Pracownicy nie wiedzieli na kogo warto głosować i dlaczego. Problem polegał też na tym, że NSZZ Solidarność zapewniła w Regulaminie 3 miejsca związkowcom, niezależnie od ich wyniku wyborczego. Naszym zdaniem, takie rozwiązanie jest sprzeczne z Ustawą o Europejskich Radach Zakładowych. W związku z tym "Dialog 2005" nie był zainteresowany otrzymaniem części miejsc, co zaproponowała nam NSZZ "Solidarność". Ta sprawa, dyskutowana ze związkowcami a także z przedstawicielem Zarządu BNP Paribas Bank Polska była nie do ruszenia. Po interwencji Maxime, II tura wyborów odbędzie się zgodnie z przepisami prawa. To pracownicy BNP Paribas Bank Polska dokonają wyboru wszystkich swoich Delegatów.
Maxime Legrand
Pomieszczenie na działalność naszego Związku zaproponowano w pokoju dla matek karmiących. Mieliśmy opuszczać to pomieszczenie, jeżeli matka karmiłaby dziecko. Nasz Gość dobrze się ubawił, bo na spotkaniu powtórzono ofertę Banku co do udostępnienia nam pomieszczenia na działalność związkową. Maxime zapytał dlaczego pokój dla matek karmiących ma być do dyspozycji innych osób. W odpowiedzi usłyszał, że nikt z niego nie korzysta. Fakt jest taki, że matki nie karmią tam dzieci, bo nie ma nawet przewijaka. Maxime podkreślił, że zasady korporacyjne muszą być przestrzegane. W przypadku braku zrozumienia przez Zarząd Banku na czym polega wypełnianie dokumentów regulujących sprawy społeczne, Maxime zapowiedział interwencję do Zarządu BNP Paribas w Paryżu. Sprawa naszego pomieszczenia jest jeszcze otwarta, ale jesteśmy przekonani, że Zarząd Banku zrozumiał, że nie powinien ośmieszać siebie oraz innych.
Maxime spotkał się z pracownikami Centrali w Krakowie (5 piętro) zaraz po rozmowach z przedstawicielami Zarządu BNP Paribas Bank Polska. Pomimo zmęczenia i "ciężkiego powietrza" w Centrali z przyjemnością rozmawiał z ludźmi, co spotkało się z miłym przyjęciem. A, że Maxime należy do przystojniaków, otrzymaliśmy już maile, że zapraszają po raz kolejny (pracownice, nie Zarząd BNP Paribas Polska).
Dnia 28 czerwca 2014 r. Maxime Legrand uczestniczył w Ogólnym Zebraniu Delegatów Związku "Dialog 2005". Delegaci mieli okazję z Nim porozmawiać na różne tematy. Maxime poznał też kierunki działań jakie zaplanowaliśmy na kolejny rok, sprawozdanie z działalności związku przybliżyło naszemu Gościowi wiedzę z jakimi problemami borykamy się na co dzień. Mamy obiecaną dalszą, dobrą współpracę.
Wróć do spisu treści