PM Krakowa oraz Radny Miasta Krakowa naszymi sojusznikami - Dialog 2005

Przejdź do treści
Prezydent Miasta Krakowa oraz Radny Miasta Krakowa sojusznikami w naszej walce o przyszłość
11.11.2014
W sprawie zachowania równowagi interesów pomiędzy ośrodkami zarządzania Bankiem BGŻ BNP Paribas znaleźliśmy sprzymierzeńców – Pana Jacka Majchrowskiego - Prezydenta Miasta Krakowa oraz Pana Sławomira Ptaszkiewicza - Radnego Miasta Krakowa. To za Ich pośrednictwem Rada Miasta podjęła bardzo ważną dla nas Rezolucję. Wszystkim serdecznie dziękujemy za wsparcie i mamy nadzieję na dalszą współpracę. Życzymy sukcesu w najbliższych wyborach samorządowych oraz połączenia sił do pracy na rzecz lokalnych społeczności.
Bardzo nam zależy na zachowaniu równowagi pomiędzy ośrodkami zarządzania Bankiem po połączeniu, chcielibyśmy, aby Centrala Banku umiejscowiona w Krakowie nie straciła na znaczeniu, chcielibyśmy, aby Warszawa i Kraków współpracowały bez ponoszenia strat osobowych. Obydwa Banki – BNP Paribas Bank Polska S.A. oraz Bank BGŻ prowadziły do tej pory działalność w oparciu o różne segmenty klientów. Doświadczenie ludzi z BNP Paribas Bank Polska oraz z Banku BGŻ powinno być uszanowane i uwzględnione w planach zatrudnienia. Z dotychczasowego, naszego doświadczenia wynika, że zwolnienia grupowe przeprowadzane w bankach przy okazji połączenia, w niedługim czasie kończyły się wzrostem zatrudnienia. Większy bank potrzebuje rąk do pracy i nie da się rozwijać biznesu bez wystarczającej ilości ludzi.
Będziemy dążyć też do tego, aby warunki pracy w połączonym Banku BGŻ BNP Paribas były na miarę europejską. Sytuacja pracownicza w BNP Paribas Bank Polska budzi nasz niepokój, mamy nadzieję, że Zarząd tego Banku przystąpi z nami do rozmów i znajdziemy nowe rozwiązania, o co wnioskowaliśmy na ostatnim spotkaniu w sprawie fuzji.
Wróć do spisu treści