Takie negocjacje - Dialog 2005

Przejdź do treści
Takie negocjacje
18.01.2019
W dniu 17 stycznia 2019 r. odbyło się spotkanie w Santander Bank Polska S.A. w Centrali w Warszawie, którego przedmiotem były konsultacje zwolnień grupowych zaplanowanych do przeprowadzenia w 2019 r.
Na spotkanie zaprosiliśmy naszego eksperta, mediatora z listy Ministerstwa Rodziny, Pracy Polityki Społecznej, Radcę prawnego w jednej osobie, aby nas wspierała (Pani Mecenas) w procesie negocjacji. Godzi się podnieść, że z naszą Panią Mecenas przeszliśmy przez wiele negocjacji, rokowań, które zakończyły się dobrymi rozwiązaniami dla pracowników. Zwolnienia grupowe w Santander Bank Polska S.A. zostały notyfikowane w dniu 10 stycznia 2019 r. Wcześniej Bank nie sygnalizował takiego zamiaru, zatem nie mogliśmy z wyprzedzeniem zabiegać u Pani Mecenas o zarezerwowanie dla nas czasu. Cieszyliśmy się zatem, że tak się złożyło, że prawniczka może z nami uczestniczyć w tych trudnych rozmowach.
Zgłosiliśmy Pracodawcy oraz pozostałym związkom zawodowym działającym w Santander Bank Polska S.A. nasz zespół negocjacyjny z udziałem prawniczki, która ma pełnomocnictwo do reprezentowania naszego związku - nie tylko w sądach ale i wobec pracodawców, u których prowadzimy działalność związkową.
Dzień przed spotkaniem zaczęła się wymiana korespondencji pomiędzy nami a Przedstawicielami Zespołu Negocjacyjnego Santander Bank Polska S.A. min. w sprawie uczestnictwa w negocjacjach prawnika reprezentującego "Dialog 2005". W mailu poinformowali nas: "zasięgnęliśmy opinii innych organizacji związkowych i większość z nich nie zaakceptowało takiego rozwiązania". Według Santander Banku pracodawca oraz inne organizacje związkowe mogą nie wyrazić zgody na skład zespołu negocjacyjnego reprezentującego dany związek lub na uczestnictwo prawnika jako doradcy w negocjacjach. To wszystko dzieje się w jednym z wiodących banków w Polsce. Nie wierzymy w to, co piszą. Na konsultacje w sprawie zwolnień grupowych stawiliśmy się w komplecie tj. razem z Panią Mecenas.
Wróć do spisu treści