Aktualności - Dialog 2005

Przejdź do treści
AKTUALNOŚCI
ANKIETA - REKLAMACJE PREMII W ALIOR BANKU
11.09.2018
Wielu z Państwa zgłasza, że od dłuższego czasu występują problemy z prawidłowym rozliczaniem zadań i wypłatą premii. Nie znamy skali tego typu przypadków, zatem musimy sięgnąć po te informacje bezpośrednio do Was. Jeżeli opóźnianie premii stało się problemem wielu pracowników, to wystąpimy do Pani Prezes z interwencją w tej sprawie.
[PRNEWS.PL] PRACOWNICY DEUTSCHE BANKU I BZ WBK PRZYGOTOWUJĄ SIĘ NA PRZEJĘCIE
30.07.2018
Pracownicy Deutsche Banku i Banku Zachodniego WBK szykują się na rychłe przejęcie. Wszczęli spór zbiorowy, dzięki któremu chcą uzyskać gwarancję zatrudnienia po przejęciu, niepogorszenia warunków pracy i płacy oraz 6500 zł odprawy za każdy przepracowany rok w przypadku zwolnień grupowych.
[PRNEWS.PL] ZWIĄZKOWCY Z ALIOR BANKU SKARŻĄ SIĘ NA ZWOLNIENIA I CHAOS ORGANIZACYJNY
30.07.2018
Liczne zwolnienia, pogorszenie warunków pracy i chaos organizacyjny – między innymi takie zarzuty padają ze strony związkowców z "Dialog 2005" w kierunku Alior Banku. Pracodawca zaprzecza, aby miały miejsca zwolnienia grupowe oraz deklaruje współpracę ze stroną związkową.
ZGŁOSZENIE SPORU ZBIOROWEGO W ALIOR BANKU
23.07.2018
W związku z licznymi przypadkami indywidualnych zwolnień pracowników z przyczyn ich niedotyczących "Dialog 2005" przesłał w dniu 19.07.2018 r. do Alior Bank S.A. zgłoszenie sporu zbiorowego. Załączniki do sporu zbiorowego dostępne są dla Członków Związku w "Strefie Członkowskiej".
ZAWIADOMIENIE O WSZCZĘCIU SPORU ZBIOROWEGO W DEUTSCHE BANK POLSKA
23.07.2018
W związku z ochroną interesów pracowniczych bezpośrednio związanych z potrzebami bytowymi pracowników "Dialog 2005" przesłał w dniu 12.07.2018 r. do Zarządu Deutsche Bank Polska S.A. "Zawiadomienie o wszczęciu sporu zbiorowego".
NIE UŻYWAJCIE PRACOWNIKÓW BANKU PEKAO S.A. DO WALKI POLITYCZNEJ
17.06.2018
Artykuł w Gazecie Wyborczej z dnia 14 czerwca 2018 r. nosi tytuł "Bunt w Pekao SA. "Czarny protest" przeciwko łamaniu praw pracowniczych i kulturze pracy wprowadzonej przez ludzi PIS". Prawda jest jednak taka, że łamanie praw pracowniczych oraz zła kultura wewnętrzna w Banku Pekao S.A. trwają od lat.
JESTEŚ PRACOWNIKIEM ALIORA? DOŁĄCZ DO NAS!
12.06.2018
Do końca czerwca br. mają zapaść decyzje w sprawie połączenia lub też niepołączenia Alior Banku z bankiem Pekao. Jeżeli dojdzie do połączenia musimy natychmiast działać w celu uzgodnienia warunków przejęcia pracowników. Mamy w tej dziedzinie doświadczenie, jesteśmy przygotowani "nawet na wojnę".
[BANKIER.PL] BANKI ODPUŚCIŁY PRACOWNIKOM. TEŻ BĘDĄ MIELI WOLNE NIEDZIELE
09.05.2018
Od marca obowiązują nowe przepisy, zgodnie z którymi część niedziel jest objęta zakazem handlu. Początkowo banki deklarowały, że znajdujące się w galeriach handlowych placówki będą czynne we wszystkie niedziele. Teraz zmieniają zdanie.
NADZWYCZAJNE POSIEDZENIE RADY OCHRONY PRACY
09.05.2018
W dniu 26 kwietnia 2018 r. w Sali im. Anny Walentynowicz w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Rady Ochrony Pracy, działającej przy Sejmie RP. Honorowy patronat nad spotkaniem objął marszałek Sejmu Marek Kuchciński.
NIBY OCZEKIWANIE, A JEDNAK SIĘ DZIEJE
27.04.2018
W oczekiwaniu na decyzję o "współpracy" Alior Banku z Bankiem Pekao przekazujemy kilka bieżących, naszym zdaniem istotnych dla Pracowników Aliora, informacji o czasie pracy, premiach rocznych, polityce antymobbingowej, świadczeniach z ZFŚS i innych.
ZAKŁADOWY FUNDUSZ ŚWIADCZEŃ SOCJALNYCH - FAKTY I MITY
20.04.2018
Jak jest tworzony ZFŚS? Jakie świadczenia można finansować? Jakie kryteria stosuje się do przyznawania świadczeń? Czy przyznane świadczenia są opodatkowane? Kto jest uprawniony do otrzymania pomocy z ZFŚS? Odpowiadamy na te i inne pytania i obalamy funkcjonujące mity związane z funduszem socjalnym.
[BANKIER.PL] "RYNEK PRACOWNIKA" ZAPOMNIAŁ O BANKOWCACH?
19.04.2018
Coraz mniej ofert pracy, rosnąca liczba zwalnianych pracowników, ograniczenie sieci placówek – to obraz sektora bankowego ostatnich kwartałów. Mimo to wiele banków nadal zdobywa tytuły najlepszych lub najbardziej pożądanych pracodawców. Czyżby "rynek pracownika" zgrabnie ominął bankowość w Polsce?
WYNIK ANKIETY W SPRAWIE PREMII W ALIOR BANKU
16.04.2018
W ankiecie prosiliśmy pracowników Alior Bank o wyrażenie swoich opinii na temat funkcjonowania systemu premiowego. Respondenci wyrażali propozycje usprawnień w obecnie funkcjonującym systemie. Pytaliśmy również o zdanie pracowników na temat prowizyjnego systemu premiowego.
[BANKIER.PL] BGŻ BNP PARIBAS PRZEJMUJE RAIFFEISENA
13.04.2018
Grupa BNP Paribas wspólnie z Bankiem BGŻ BNP Paribas podpisały umowę przejęcia części działalności Raiffeisen Banku. Francuzi przejmują podstawową działalność bankową z wyłączeniem portfela kredytów hipotecznych. Fuzja zostanie przeprowadzona do końca roku.
[BANKIER.PL] JAK PRACUJE SIĘ W BANKACH? W KLESZCZACH PLANÓW SPRZEDAŻY
13.04.2018
W bankach kolejny rok narasta presja na wydajność – tak można podsumować wyniki trzeciej edycji badania Bankier.pl "Jak pracuje się w bankach?". Czterech na pięciu respondentów odczuło w ciągu ostatniego roku wzrost wymagań dotyczących wyników pracy.
[BANKIER.PL] JAK PRACUJE SIĘ W BANKACH? SPRZEDAJ KAŻDEMU, NAWET RODZINIE
13.04.2018
Presja na sprzedaż odbija się na szeregowych pracownikach i nadzorujących ich menedżerach. Ci pierwsi chwytają się różnych sposobów, czasem nieetycznych, aby zrealizować plany. Ci drudzy "motywują" również strachem. Bankowość jest dziś miejscem pracy wymagającym dużej odporności psychicznej.
[BANKIER.PL] JAK PRACUJE SIĘ W BANKACH? ODEJŚĆ Z BANKU - I CO DALEJ?
13.04.2018
Co czwarty pracownik banku twierdzi, że byłby w stanie znaleźć nowe miejsce zatrudnienia w mniej niż miesiąc. Doświadczenia osób, które odeszły z bankowości w ciągu ostatniego roku, zdają się potwierdzać takie oczekiwania – niemal połowa zmieściła się w tak określonym czasie.
[VIDEO] HOMO CORPORATICUS, CZYLI JAK PRZETRWAĆ W KORPORACJI?
08.04.2018
"Homo corporaticus, czyli jak przetrwać w korporacji" to książka o doświadczeniach w pracy w korporacji, o mobbingu, depresji, o tym, jak się z niej uwolnić. Autorką książki jest Joanna Krysińska, która przez lata pracowała w dużej agencji reklamowej.
[BANKIER.PL] REUTERS: BNP PARIBAS O KROK OD PRZEJĘCIA RAIFFEISEN POLBANKU
06.04.2018
Od wielu lat spekuluje się o możliwej sprzedaży Raiffeisen Polbanku innemu graczowi z bankowego rynku. W 2017 r. pojawiły się doniesienia o tym, że chętnym może być BNP Paribas. Agencja Reuters twierdzi, że negocjacje są na ostatniej prostej.
"DIALOG 2005" CZŁONKIEM FORUM ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH
26.03.2018
NZZPBiU "Dialog 2005" zrzeszył się w Forum Związków Zawodowych. Członkostwo w Forum Związków Zawodowych pozwoli nam na uzyskanie wsparcia w działaniach mających na celu reprezentację i obronę interesów pracowników bankowości.
[BANKIER.PL] ZWOLNIENIA W BANKACH. MAMY DANE ZA 2017 ROK
22.03.2018
Banki na całym świecie redukują liczbę etatów. Polska na tym tle nie jest zielona wyspą. Jak wynika z danych zebranych przez serwis PRNews.pl, w 2017 roku banki komercyjne zmniejszyły liczbę etatów o 5,5 tys. Ubyło także ponad 500 oddziałów własnych.
ZAWIESZENIE ROKOWAŃ W DEUTSCHE BANKU
16.03.2018
Zarząd Deutsche Bank Polska S.A. jednostronnie zawiesił negocjacje nad treścią Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy pomimo, że Układ zabezpieczyłby przejmowanych Pracowników przez 12 miesięcy od dnia przejścia przed wypowiadaniem dotychczasowych warunków zatrudnienia.
WALCZYMY O ZWROT PODATKU
27.02.2018
Robimy kolejne podejście w kierunku odzyskania podatku pobranego od wypłaconych odszkodowań z tytułu utraty pracy w procesie zwolnień grupowych. W "Strefie Członkowskiej"  dla pracowników Alior Banku oraz BGŻ BNP Paribas piszemy jakie należy podjąć pierwsze kroki w kierunku uzyskania zwrotu podatku.
WYNIKI ANKIETY NA TEMAT ZFŚS W ALIOR BANKU
23.02.2018
Ankieta była przeprowadzona w dniach od 05.12.2017 r. do 22.02.2018 r. Pytaliśmy pracowników Alior Bank, które z funkcjonujących świadczeń cieszą się ich zainteresowaniem. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w ankiecie i zapraszamy do zapoznania się z jej wynikami.
RELACJA Z WALNEGO ZEBRANIA DELEGATÓW NZZPBiU "DIALOG 2005"
16.02.2018
Delegaci Niezależnego Związku Zawodowego Pracowników Bankowości i Usług "Dialog 2005" zebrali się w dniu 10 lutego 2018 r. w Oświęcimiu na dorocznym Walnym Zebraniu Delegatów. Relacja z Zebrania oraz sprawozdanie z działalności dostępne są w "Strefie Członkowskiej".
PISMO TRZECH ORGANIZACJI ZWIĄZKOWYCH DO PREZESA ALIOR BANKU W SPRAWIE ZUZP
22.01.2018
W dniu 22 stycznia 2018 r. OPZZ "Konfederacja Pracy", NZZPBiU "Dialog 2005" oraz Związek Zawodowy Jedność skierowały do Prezesa Zarządu Alior Bank SA - Pana Michała Chyczewskiego pismo z prośbą o interwencję w kwestii negocjacji Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy.
STREFA CZŁONKOWSKA DLA PRACOWNIKÓW DEUTSCHE BANKU
05.01.2018
Uprzejmie informujemy, że począwszy od dziś publikujemy w "Strefie Członkowskiej" informacje dostępne tylko dla Członków "Dialog 2005" pracujących w Deutsche Bank Polska. Osoby, które jeszcze nie mają dostępu do "Strefy Członkowskiej" zapraszamy do rejestracji.
2018 © + ® NZZPBiU "Dialog 2005"
2018 © + ® NZZPBiU "Dialog 2005"
2018 © + ® NZZPBiU "Dialog 2005"
Wróć do spisu treści