Aktualności [1] - Dialog 2005

Przejdź do treści
AKTUALNOŚCI
Alior Bank
PRNEWS.PL  ALIOR ZMIENIA WARUNKI W TRAKCIE TRWANIA PROMOCJI. DLACZEGO?
08.01.2020
Banki powinny dbać o swoją reputację. Tymczasem Alior Bank zmienia zasady w trakcie trwania gry, a klienci są oburzeni. Pytamy, dlaczego tak się dzieje?
Polska
BUSINESSINSIDER.PL  ZAGRANICZNI INWESTORZY SPRZEDAJĄ POLSKIE OBLIGACJE
08.01.2020
Wartość polskich obligacji skarbowych w portfelach inwestorów zagranicznych jest najniższa od ośmiu lat. Trend wycofywania kapitału z Polski rozpoczął się w połowie 2017 roku.  
BNP Paribas Bank Polska
BNP PARIBAS NIE CHCE ROZPOCZĄĆ MEDIACJI POMIMO, ŻE MINISTERSTWO RODZINY, PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ WYZNACZYŁO MEDIATORA
27.12.2019
Przypominamy, że od lipca 2019 r. jesteśmy w sporze zbiorowym z BNP Paribas Bank Polska S.A. Przyczyną wszczęcia sporu było pogorszenie warunków wynagradzania w Pionie Sieci Sprzedaży Automotive PF.
Bank
ZGŁOSZENIE SPORU ZBIOROWEGO W SANTANDER CONSUMER BANK S.A
13.12.2019
"Dialog 2005" zgłosił w dniu 29.11.2019 r. w Santander Consumer Bank S.A. spór zbiorowy w zakresie odpraw pieniężnych i osłon socjalnych dla pracowników zwalnianych z przyczyn niedotyczących pracowników.
Bank
ZEBRANIE KOMITETU STERUJĄCEGO FECEC
29.11.2019
W dniu 22 listopada, w Saint Malo (Bretania, Francja) odbyło się kolejne zebranie Komitetu Sterującego FECEC (Federacji Europejskiej Związków Zawodowych Sektora Finansowego), do której należymy.
Bank
SPÓR ZBIOROWY W BNP PARIBAS BANK POLSKA S.A.
31.10.2019
Związek Zawodowy "Dialog 2005" wszczął  spór zbiorowy z BNP Paribas Bank Polska S.A. z powodu pogorszenia warunków płacowych tj. pogorszenia zasad premiowania Pracowników Pionu Sieci Sprzedaży Automotive PF.
Bank
PSUCIE DOBRYCH PRAKTYK W BANKU BNP PARIBAS
30.10.2019
Bank postanowił przejąć część zakładu pracy BNP Paribas Financial Services na zasadach opisanych w art. 231 Kodeksu Pracy. Dotychczasowe praktyki stosowane w Banku dla takich przejęć były dobre.  
Bank
EUROPEJSKA KORPORACJA TRAKTUJE SWOICH PRACOWNIKÓW W POLSCE JAK DZIECI GORSZEGO BOGA
09.09.2019
W pewnym Banku, w którym działamy, pracodawca ciągle zapewnia, iż korzysta, stosuje i przestrzega zasad wypracowanych w "Starej Europie" dla grupy kapitałowej, której jest członkiem.
Santander Consumer Bank
ORGANIZACJA ZAKŁADOWA PRACOWNIKÓW SANTANDER CONSUMER BANK S.A.
05.09.2019
W ramach Grupy "Dialog 2005" zarejestrowaliśmy nową organizację związkową pod nazwą: Organizacja Zakładowa Pracowników Santander Consumer Bank S.A.
Państwowa Inspekcja Pracy
ZAGADNIENIA PRZEKAZANE DO PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI PRACY
16.08.2019
W dniu dzisiejszym przekazaliśmy za pośrednictwem Forum Związków Zawodowych zagadnienia, które naszym zdaniem powinny być w uwadze Państwowej Inspekcji Pracy.
Pekao S.A.
KORESPONDENCJA "DIALOG 2005" W SPRAWIE CENTRALNEGO DOMU MAKLERSKIEGO PEKAO
16.08.2019
Bank Pekao S.A. ogłosił przejęcie Centralnego Domu Maklerskiego Pekao. Zgłosiliśmy konieczność ustalenia warunków przejęcia pracowników.  
Biznes
PLANY POPRAWY EFEKTYWNOŚCI, CZYLI SPOSÓB NA "NIEWYDAJNEGO DORADCĘ"
09.08.2019
W pewnym banku, w którym działamy, zadania sprzedażowe nakładane na poszczególnych pracowników (indywidualne) mają konkretny i wymierny charakter co do ilości i wolumenu. Pracownik jest codziennie monitorowany, rozliczany, czy wszystko idzie zgodnie z upływem czasu.
Bank
DLACZEGO ODCHODZĄ Z BANKÓW? "JESTEŚ TAK DOBRY, JAK TWÓJ OSTATNI MIESIĄC" [RAPORT BANKIER.PL]
25.07.2019
Co trzeci porzucający pracę w banku wskazuje, że najważniejszym powodem trudnej decyzji było nadmierne obciążenie obowiązkami. To nie niezadowalające zarobki pchają pracowników do poszukiwania nowej ścieżki kariery, często daleko od sektora bankowego.
BNP Paribas
CZY TRUDNE SPRAWY PRACOWNIKÓW BĘDĄ W BNP PARIBAS TRAKTOWANE POWAŻNIE?
18.07.2019
W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy informację, iż portal internetowy "Bankier.pl" opublikował w dniu 09 lipca 2019 r. informację o wszczęciu sporu zbiorowego w BNP Paribas.  
Wyższa Kultura
WYSOKA KULTURA W BANKOWOŚCI
18.07.2019
Jeden z banków, w którym prowadzimy działalność związkową, swoją reklamę oparł na meloniku i wyższej kulturze bankowości. Bardzo nam się to hasło spodobało i byliśmy ciekawi czy tą kulturę wdrożą w życie, kulturę wobec klientów i pracowników.
Bank
"ROŚNIE PRESJA, ALE NIE PŁACE". BANKOWCY O SWOJEJ PRACY [RAPORT BANKIER.PL]
17.07.2019
Coraz więcej obowiązków, rosnące plany sprzedażowe, spadający prestiż zawodu – bankowcy przepytani w czwartej edycji badania Bankier.pl skarżą się na realia pracy w konsolidujących się instytucjach.  
Bank
CIEMNA STRONA PLANÓW SPRZEDAŻOWYCH, CZYLI CO SIĘ WCISKA W BANKACH [RAPORT BANKIER.PL]
17.07.2019
Plany sprzedaży to jedna z najbardziej bulwersujących pracowników kwestii. Jak wynika z najnowszej edycji badania Bankier.pl, bywają one obwiniane nie tylko o skłanianie do niekoleżeńskich zachowań, ale także do missellingu, czyli tzw. nietrafionej sprzedaży.
BNP Paribas
SPÓR ZBIOROWY BNP PARIBAS BANK POLSKA
03.07.2019
W dniu 26 czerwca 2019 r. NZZPBiU "Dialog 2005" wszczął w BNP Paribas Bank Polska spór zbiorowy. Spór zbiorowy został zgłoszony z powodu pogorszenia warunków płacowych tj. pogorszenia zasad premiowania pracowników Pionu Sieci Sprzedaży Automotive PF.
Alior Bank
SPÓR ZBIOROWY W ALIOR BANKU
03.07.2019
W dniu 25 czerwca 2019 r. cztery Organizacje Związkowe działające w Alior Banku – "Bankowiec", "Dialog 2005", "Solidarność" i ZZ Pracowników AB zgłosiły w Alior Banku spór zbiorowy.  
FECEC
POSIEDZENIE KOMITETU STERUJĄCEGO FECEC
01.07.2019
W dniu 21 czerwca w Porto, w Portugalii, odbyło się posiedzenie Komitetu Sterującego FECEC (Federacji Francuskiej Związków Zawodowych Sektora Finansowego). Jako przedstawiciel naszego Związku w zebraniu udział wzięła koleżanka Anna Oprocha-Piech.  
Alior Bank
QUO VADIS ALIOR?
01.07.2019
Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Alior Bank S.A. zostało zwołane na dzień 28 czerwca br. "Dialog 2005" regularnie uczestniczy w WZA banków: Pekao S.A. oraz Alior Bank S.A., a wcześniej BPH S.A.
Alior Bank
ODPOWIEDŹ ALIOR BANKU NA LIST OTWARTY DO PREZESA ZARZĄDU
16.05.2019
Zaufanie do instytucji finansowej to wyjątkowa wartość. Dlatego troska o naszych pracowników i dbałość o wysoką jakość obsługi klientów to dla Alior Banku, który odpowiedzialnie podchodzi do biznesu, nadrzędne obowiązki. - czytamy w piśmie Alior Bank S.A.
1
Wróć do spisu treści