Archiwum aktualności z roku 2014 - Dialog 2005

Przejdź do treści
ARCHIWUM AKTUALNOŚCI Z ROKU 2014
Prezydent Miasta Krakowa
PREZYDENT MIASTA KRAKOWA ORAZ RADNY MIASTA KRAKOWA NASZYMI SOJUSZNIKAMI
11.11.2014
W sprawie zachowania równowagi interesów pomiędzy ośrodkami zarządzania Bankiem BGŻ BNP Paribas znaleźliśmy sprzymierzeńców – Pana Jacka Majchrowskiego - Prezydenta Miasta Krakowa oraz Pana Sławomira Ptaszkiewicza - Radnego Miasta Krakowa.
Światła
CZERWONE - ODPADASZ, ZIELONE - JEDZIESZ DALEJ
07.08.2014
Banki korporacyjne są  obłędne w swojej istocie, już dawno odeszły od stosowania zasad, które przystoją instytucją finansowym. Poprzez naciski sprzedażowe do obłędu doprowadzają swoich pracowników. Stosowane metody wprawiają w zakłopotanie, tylko my wiemy jak jest. Światło czerwone ma pobudzać do działania.
Stres
"CISZA"
07.08.2014
Jeden z Pracowników BNP Paribas Bank Polska zginął tragicznie, niektórzy sądzą, że popełnił samobójstwo. Często w pracy mówił, że nie wytrzymuje presji. Teraz to tylko Pan Bóg wie, co się stało. Pozostał żal współpracowników, bo bardzo Go lubili i podziwiali, dzisiaj go brakuje.
FECEC
ZEBRANIE PRZEDSTAWICIELI ZWIĄZKÓW CZŁONKOWSKICH FECEC
19.07.2014
Na początku lipca 2014 r. w Barcelonie odbyło się kolejne posiedzenie FECEC z udziałem wszystkich członkowskich związków zawodowych. Przedstawiliśmy problemy pracownicze występujące w bankach, w których prowadzimy działalność. Ze względu na wagę problemów Federacja zadeklarowała pomoc.
Sztuczki kadrowca
SZTUCZKI KADROWCA
19.07.2014
Zdarza się często, że kadrowiec podczas dokonywania rozwiązania stosunku pracy staje przed pracownikiem i w jednej ręce trzyma porozumienie stron a w drugiej wypowiedzenie umowy o pracę. W celu uzyskania zgody pracownika na przyjęcie porozumienia stron, kadrowiec używa różnych argumentów.
Faberge
BANK PEKAO ODDZIAŁ W PARYŻU A FUNDACJA IM. JAKUBA HR. POTOCKIEGO
19.07.2014
We wrześniu 2010 r. "Dialog 2005" zwrócił się z prośbą do ówczesnej Prezes Zarządu Banku Pekao SA - Alicji Kornasiewicz, o zabezpieczenie archiwów Oddziału Banku w Paryżu ze względu na fakt, że stanowią one polskie dobra narodowe. Pani Prezes zapewniła nas, że Bank przejmie historyczne przedmioty oraz archiwa.
BPH
WYBRYK LOKALNYCH MENEDŻERÓW, CZY TEŻ POWRÓT DO PROGRAMÓW NAPRAWCZYCH
18.07.2014
W 2012 roku PIP wydała zalecenie Bankowi BPH, aby zaprzestał stosowania programów aktywizujących i naprawczych wobec pracowników oddziałów. Wydawało się, że problem mamy za sobą. Niestety, obecnie programy te funkcjonują pod nazwą "programy rozwoju".
Maxime Legrand
MAXIME, MERCI!
18.07.2014
27 czerwca 2014 r. doszło do spotkania z przedstawicielami Zarządu BNP Paribas Bank Polska S.A. w Krakowie z udziałem przedstawiciela FECEC (Maxime) oraz przedstawicielami "Dialog 2005". Omówiliśmy bieżące problemy min. dotyczące przeprowadzenia wyborów do Europejskiej Rady Zakładowej.
BPH
WALNE ZGROMADZENIE AKCJONARIUSZY BANKU BPH S.A.
17.07.2014
Przedstawiamy tekst wystąpienia Akcjonariusza Alicji Jędrych na Walnym Zebraniu Akcjonariuszy Banku BPH SA.
Raport
SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI NZZPBiU "DIALOG 2005" ZA ROK 2013
17.07.2014
28 czerwca 2014 r. w Oświęciumiu odbyło się Walne Zebranie Delegatów Niezależnego Związku Zawodowego Pracowników Bankowości i Usług "Dialog 2005". Zarząd Związku przedstawił na Zebraniu sprawozdanie z działalności w bankach: Pekao SA i BPH SA za rok 2013.
BPH
PRZEWODNICZĄCY RADY NADZORCZEJ BANKU BPH OSTATNIĄ DESKĄ RATUNKU
17.07.2014
Sprawdzamy czy Rada Nadzorcza Banku wpłynie na zmianę kultury wewnętrznej w Firmie.
Prezentujemy treść pisma, jakie "Dialog 2005" skierował do Przewodniczącego Rady Nadzorczej Banku BPH – Pana Wiesława Rozłuckiego.
KNF
KNF SOBIE, A BANKI SOBIE
08.05.2014
Pan Andrzej Jakubiak, Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego we wrześniu 2012 r. skierował list do instytucji finansowych w sprawie sprzedaży produktów inwestycyjnych. Przeczytajcie list Przewodniczącego i sami dokonajcie oceny, ile z wytkniętych błędów zostało wyeliminowanych w bankach, w których pracujecie.
Związkowe randki
ZWIĄZKOWE RANDKI
08.05.2014
W ramach działalności socjalnej organizujemy dwu godzinną zabawę dla dzieci. W ten sposób uwolnimy rodziców od sprawowania opieki nad dziećmi. Wszystko po to, aby mogli sami swobodnie spędzić czas.
BNP Paribas
JESTEŚMY W BANKU BNP PARIBAS POLSKA S.A.
08.05.2014
Od maja br. rozpoczynamy działalność związkową w BNP Paribas, Zarząd "Dialog 2005" upoważnił Pana Arkadiusza Ernsta do reprezentowania Związku w tym Banku. Poniżej zamieszczamy list do Pracowników Banku BNP Paribas Polska S.A.
Wyrok Sądu
WYROK SĄDU APELACYJNEGO W ŁODZI, III WYDZIAŁU PRACY I UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH
02.03.2014
"Dialog 2005" przez całe lata walczył, aby środki ZFŚS były dysponowane zgodnie z przepisami prawa. Niestety, nikt nas nie słuchał - ani pracodawcy, ani inne związki zawodowe. Mamy nadzieję, że ten wyrok przyczyni się do opamiętania zarówno pracodawców jak i związkowców.
Dołącz do nas
ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA W "DIALOG 2005"
02.03.2014
I Ty możesz tworzyć z nami pierwszy w Polsce związek zawodowy reprezentujący branżę bankową i finansową. Polskich pracowników bankowości reprezentujemy w Federacji Europejskich Związków Zawodowych Branży Bankowości i Usług Finansowych. Zapraszamy do członkostwa!
Wróć do spisu treści