Archiwum aktualności z roku 2016 [1] - Dialog 2005

Przejdź do treści
ARCHIWUM AKTUALNOŚCI Z ROKU 2016
Alior Bank
[BANKIER.PL]  REDUKCJA DO 2400 ETATÓW W ALIOR BANKU. WIEMY, NA CO MOGĄ LICZYĆ ZWALNIANI PRACOWNICY
16.12.2016
Wczoraj odbyły się negocjacje związków zawodowych z przedstawicielami zarządu Alior Banku w sprawie przebiegu zwolnień grupowych. Związkowcom udało się obniżyć maksymalną liczbę zwolnień i ocalić tym samym 200 etatów – dowiedziała się redakcja Bankier.pl.
Alior Bank
ZAKOŃCZENIE NEGOCJACJI W SPRAWIE ZWOLNIEŃ GRUPOWYCH
16.12.2016
"Dialog 2005" podpisał już drugie porozumienie z Pracodawcą w Alior Banku. Sami jesteśmy tymi faktami zaskoczeni, albowiem w stosunku do Pracodawców jesteśmy bardzo wymagający, nigdy nie godziliśmy się na zwolnienia ludzi z powodu zimnych kalkulacji dotyczących li tylko ograniczania kosztów.
Negocjacje
KOLEJNA INFORMACJA Z ROKOWAŃ W ALIOR BANKU
12.12.2016
Wtorek, środę i czwartek w ubiegłym tygodniu wykorzystaliśmy na pracę związkową nad treścią projektu porozumienia dotyczącego warunków planowanych zwolnień grupowych. Następnie było ono dyskutowane na spotkaniu Pracodawcy ze Stroną Związkową w ubiegły piątek.
Bank
[BANKIER.PL]  TAK SPRZEDAWANO I REPOLONIZOWANO POLSKIE BANKI
12.12.2016
Prywatyzacja polskiego sektora bankowego rozpoczęła się na początku lat 90. W kolejnych latach inwestorzy spoza Polski obejmowali coraz większe udziały w "bankowym torcie". Największy skok udziału zagranicy nastąpił pod koniec wieku, a związane było to z prywatyzacją Pekao, BPH, PBK oraz przejęciami banków.
Alior Bank
INFORMACJA Z ROKOWAŃ W ALIOR BANKU
06.12.2016
W dniu wczorajszym odbyła się kolejna tura rozmów nad przedmiotem zwolnień grupowych, które mają być przeprowadzone w 2017 r. Pracodawca przedłożył nam projekt porozumienia, który należy jeszcze dopracować i uzupełnić. Nie ten czas, aby rozmawiać o szczegółach, bo rozmowy trwają.
Alior Bank
DZIĘKUJEMY I APELUJEMY
02.12.2016
Dziękujemy za zaufanie, cieszymy się bardzo, że w dziedzinie uzwiązkowienia w Alior Banku poszliśmy do przodu. Przygotowujemy sprawozdanie z ilości członków na koniec listopada i będzie co Pracodawcy pokazać. Na tym nam zależało z powodu toczących się rokowań w sprawie zwolnień grupowych w Banku. Prosimy o jeszcze.
RSS
BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z INFORMACJAMI OD NAS
02.12.2016
Aktualności ze strony "Dialog 2005" rozpowszechniane są również w standardzie RSS. Oznacza to, że są one na bieżąco prezentowane w tzw. "agregatorach neewsów", dostępnych także na urządzenia mobilne iOS i Android (np. aplikacje Feedly, FeedReady).
Alior Bank
ZWOLNIENIA GRUPOWE - PIERWSZE NEGOCJACJE
30.11.2016
Dnia 29.11.2016 r. w Centrali Alior Banku w Warszawie odbyło się spotkanie w ramach rokowań nad przedmiotem zwolnień grupowych. Przedstawiono nam prezentację, w której Strona Pracodawcy starała się udowodnić, że skala zwolnień jest wręcz konieczna.
Bank
[PRNEWS.PL]  LICZBA PLACÓWEK BANKOWYCH  – III KW. 2016
28.11.2016
Niemal wszystkie ankietowane banki ograniczyły  tym roku sieć placówek własnych. Wszystko wskazuje też na to, że ten trend będzie kontynuowany. Zmieniają się bowiem preferencje klientów, którzy zamiast do oddziałów wolą zaglądać do smartfona.
Dołącz do nas
NIE DAJ SIĘ! DOŁĄCZ DO NAS!
28.11.2016
W procesie rokowań siłę negocjacyjną związków zawodowych mierzy się ilością członków danej organizacji – można powiedzieć, że to, ile możemy dla Państwa od Banku wytargować, jest wprost proporcjonalne do tego, jak licznie zapiszecie się Państwo do NZZPBiU "Dialog 2005".
Praca
[PRNEWS.PL]  ZATRUDNIENIE W SEKTORZE BANKOWYM - III KW. 2016
26.11.2016
Na koniec września 2016 roku ankietowane banki komercyjne zatrudniały 121 tys. osób. W większości instytucji miniony rok upłynął pod znakiem zwolnień. Najwięcej etatów, bo aż 1,5 tys., ubyło w banku BPH.
Alior Bank
ZWOLNIENIA GRUPOWE W ALIOR BANKU
25.11.2016
W dniu dzisiejszym Zwiąki Zawodowe otrzymały "Zawiadomienie o zamierzonym grupowym zwolnieniu". Bardzo nam przykro, że 3 tygodnie po fuzji prawnej Alior Bank ogłasza zwolnienia grupowe. Bardzo nam przykro, że według tego banku na tym polega "dobra zmiana".
Alior Bank
[BANKIER.PL]  ALIOR BANK ZWOLNI DO 2600 OSÓB
25.11.2016
Zarząd Alior Banku poinformował, że następstwem przejęcia wydzielonej części BPH, będzie optymalizacja struktury organizacyjnej i racjonalizacja zatrudnienia w poszczególnych obszarach biznesowych.
Strefa Członkowska
ZMIANY W FUNKCJONOWANIU "STREFY CZŁONKOWSKIEJ"
02.11.2016
W związku z fuzją prawną Alior Banku i Banku BPH z dniem 07.11.2016 r. zachodzą zmiany w funkcjonowaniu "Strefy Członkowskiej" w serwisie internetowym NZZPBiU "Dialog 2005".
Komisja Nadzoru Finansowego
[BANKIER.PL]  SZEF KNF: NADZÓR NAD CAŁYM SEKTOREM FINANSOWYM DO NBP ZA ROK-DWA LATA
24.10.2016
Najrozsądniejsze rozwiązanie to przeniesienie do banku centralnego nadzoru nad całym sektorem finansowym – uważa nowy przewodniczący KNF Marek Chrzanowski. Jego zdaniem faktyczna integracja dwóch instytucji pod jednym dachem wymagać będzie co najmniej roku-dwóch lat na wypracowanie odpowiednich regulacji.
Alior Bank
WYNIK ROKOWAŃ W ALIOR BANKU
24.10.2016
Od dłuższego czasu Pracownicy Banku BPH SA dzielili się z nami swoim niepokojem związanym ze sprzedażą Banku. Obawy w szczególności dotyczyły ewentualnych zwolnień oraz pogorszenia warunków pracy. "Dialog 2005" pozyskał członków w Aliorze i usiadł jako partner społeczny do rokowań.
Alior Bank
POROZUMIENIE W ZAKRESIE WARUNKÓW ZATRUDNIENIA PRACOWNIKÓW BPH PRZEJMOWANYCH PRZEZ ALIORA
23.10.2016
W dniu 19.10.2016 r. Związki Zawodowe podpisały z Alior Bankiem "Porozumienie w zakresie zamierzonych działań dotyczących warunków zatrudnienia w związku z przejęciem części zakładu pracy Banku BPH SA przez Alior Bank S.A.".
Bank BPH
PODATEK DOCHODOWY OD ODSZKODOWAŃ W RAMACH RESTRUKTURYZACJI ZATRUDNIENIA
12.10.2016
W dniu 11.10.2016 r. Pracodawca – Bank BPH przekazał Stronie Związkowej informację o otrzymaniu od Izby Skarbowej interpretacji podatkowej w sprawie opodatkowania odszkodowań i odpraw wypłacanych pracownikom z tytułu restrukturyzacji zatrudnienia.
Pilna prośba do pracownikó franczyz
PILNA PROŚBA DO PRACOWNIKÓW FRANCZYZ
07.10.2016
Zwracamy się do wszystkich pracowników franczyz, między innymi do pracowników franczyz Banku BPH z prośbą o informację czy franczyzobiorcy wywiązują się z przestrzegania przepisów prawa pracy.
Komisja Nadzoru Finansowego
[BANKIER.PL]  KNF: SYTUACJA BANKÓW STABILNA, BĘDĄ ZWOLNIENIA
07.10.2016
Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała raport o sytuacji banków po II kwartale 2016 roku. Z analizy wynika, że sytuacja sektora jest stabilna. Niemniej jednak podatek bankowy doprowadził do silnego wzrostu kosztów. Nadzór spodziewa się dalszej restrukturyzacji sieci placówek i zatrudnienia.
Bank
[BANKIER.PL]  POLSKA BANKOWOŚĆ W LICZBACH – II KW. 2016
29.09.2016
Bankier.pl i PRNews.pl co kwartał zbierają z banków informacje o liczbie prowadzonych kont, obsługiwanych kart płatniczych czy liczbie klientów korzystających z bankowości elektronicznej. Zestawienie najważniejszych faktów na infografice.
1
Wróć do spisu treści