Archiwum aktualności z roku 2017 [3] - Dialog 2005

Przejdź do treści
ARCHIWUM AKTUALNOŚCI Z ROKU 2017
Alior Bank PZU Pekao
[PB.PL]  PEKAO ALIOR BANK SA
21.06.2017
PZU rozważa połączenie swoich banków, zachowując dwa oddzielne brandy. Alior zajmie się detalem, Pekao firmami i bankowością inwestycyjną. Kiedy konsorcjum PZU — Polski Fundusz Rozwoju (PFR) odkupiło od Włochów 30 proc. Banku Pekao, powstało pytanie, jak dopasować nabytek do bankowej układanki na rynku.
Komunikacja
FORUM, SPOTKANIA, PRIORYTETY
16.05.2017
Dziękujemy, że dzielicie się Państwo z nami swoimi opiniami o szeroko rozumianych warunkach pracy. Siła organizacji związkowej to: jej liczebność, doświadczenie i kompetencje osób kierujących związkiem oraz wiedza o sprawach bieżących "dostarczana" nam przez pracowników, szczególnie przez naszych członków.
Forum
FORUM "FUZYJNE PRZYPADKI"
14.05.2017
Fuzja to czas niełatwy, szczególnie dla pracowników banku, których dotykają skutki zachodzących zmian. Zapraszamy na forum wszystkich pracowników Alior Banku do wymiany opinii o zdarzeniach, problemach, nieprawidłowościach, których doświadczają.
Zebranie
WALNE ZEBRANIE DELEGATÓW
04.05.2017
Uprzejmie informujemy o zwołaniu na dzień 03.06.2017 r. Walnego Zebrania Delegatów Niezależnego Związku Zawodowego Pracowników Bankowości i Usług "Dialog 2005". O dokładne zapoznanie się ze szczegółami i materiałami szczególnie prosimy Delegatów Związku.
Praca
[BANKIER.PL] PŁACE STOJĄ W MIEJSCU, A ZADAŃ PRZYBYWA - BANKOWCY O SWOJEJ PRACY
23.04.2017
Banki nie ustają w pogoni za obniżeniem kosztów, a pracownicy dotkliwie odczuwają skutki tej strategii. W ciągu ostatnich 12 miesięcy ponad 80 proc. respondentów biorących udział w badaniu Bankier.pl dostrzegło wzrost oczekiwań dotyczących wyników pracy.
Alior Bank
[BANKIER.PL] DEZINFORMACJA WŚRÓD PRACOWNIKÓW PO FUZJI BANKU BPH Z ALIOREM
22.03.2017
Dezinformacja i powolne wygaszanie eks-pracowników BPH – tak wygląda sytuacja po fuzji Alior Banku i Banku BPH. Z nierentownością oddziałów partnerskich będą musieli zmierzyć się przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się na przejęcie placówek w ramach franczyzy.
Alior Bank
INFORMACJA Z OSTATNICH SPOTKAŃ Z ALIOREM
22.03.2017
Za nami dwa dni spotkań strony związkowej z Pracodawcą. Dzień pierwszy - temat zwolnień grupowych, przenoszenia pracowników, słowem restrukturyzacji zatrudnienia nieco w powiązaniu z ogłoszoną strategią Banku. Dzień drugi – Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych.
BGŻ BNP Paribas
ORGANIZACJA ZAKŁADOWA "DIALOG 2005" W SPÓŁCE BNP PARIBAS LEASE GROUP
05.03.2017
W ramach Grupy "Dialog 2005" zarejestrowaliśmy Organizację Zakładową w Spółce BNP Paribas Lease Group Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Suwak 3, 02-676 Warszawa.
Refleksja
REFLEKSJA NAD ZNANYM BANKIEM I FIRMĄ X
05.03.2017
Był sobie Bank, najbardziej hardcorowy, jaki znaliśmy. Pracownicy Oddziałów tego Banku byli traktowani jak akwizytorzy, przy czym ile by nie zrobili, to ciągle za mało. Zastraszani utratą pracy - firma likwidowała słabsze ogniwa i wypowiadała umowy o pracę z powodu braku realizacji zadań.
Komunikacja
PRAWDA PRACODAWCY + PRAWDA ZWIĄZKÓW = ZFŚS
13.02.2017
Pracodawca przesyła Państwu na bieżąco informacje z przebiegu rokowań nad ZFŚS. Podziwu godna transparentność procesu. Alior Bank w komunikacji mailowej przedstawia Państwu swoją prawdę, czyli tę wygodniejszą jej część.
Zebranie
[VIDEO]  MOBBING I TRUDNE SYTUACJE W MIEJSCU PRACY
12.02.2017
Definicja mobbingu funkcjonuje w polskim prawie od ponad dziesięciu lat. Czy wiemy już wszystko o tym zjawisku? Czy potrafimy odróżnić je np. od wymagań menadżerskich lub konfliktu interpersonalnego? Czy za mobbing odpowiadają cechy sprawcy, cechy osoby poszkodowanej, czy może jeszcze inne czynniki?
Bank
[BANKIER.PL] LICZBA PRACOWNIKÓW W BANKACH WRÓCIŁA DO POZIOMU SPRZED 10 LAT
12.02.2017
Banki nadal tną zatrudnienie, a sieć własnych oddziałów się kurczy – takie wnioski płyną z danych za grudzień 2016 r. opublikowanych przez Komisję Nadzoru Finansowego. Instytucje bankowe zatrudniały na koniec zeszłego roku 168,8 tys. osób, czyli o ponad 2 tys. mniej niż rok wcześniej.
Alior Bank
DOBRA WIADOMOŚĆ DLA PRACOWNIKÓW ALIOR BANKU
27.01.2017
"Dialog 2005" wystąpił do Pracodawcy z wnioskiem o wydanie zakazu nadawania w Alior Banku "Planów aktywizujących i naprawczych". Wniosek uzasadniliśmy bardzo negatywnymi skutkami jakie tego typu programy przynosiły w Banku BPH.
Stop
"DIALOG 2005" PRZECIW PLANOM NAPRAWCZYM W ALIOR BANKU
20.01.2017
"Dialog 2005" przesłał do Alior Banku wniosek o zaprzestanie stosowania wobec pracowników planów aktywizujących i naprawczych oraz o identyfikację i wyeliminowanie przyczyn nadmiernego stresu w miejscu pracy. Przekazaliśmy również wyniki ankiety.
Praca
[BANKIER.PL]  KRYZYS TALENTÓW W SEKTORZE BANKOWYM
20.01.2017
Sektor bankowy jest narażony na kryzys talentów - rośnie liczba pracowników, którzy szukają pracy w alternatywnych branżach, włączając duże firmy technologiczne. Studenci przestają traktować banki jako prestiżowe miejsca pracy i postanawiają, mimo wykształcenia, rozpocząć karierę zawodową w innych branżach.
Wzrost opłat w bankach
[BANKIER.PL]  PODWYŻKI W BANKACH. ZACZĘŁO SIĘ NOWOROCZNE STRZYŻENIE KLIENTÓW
08.01.2017
Już pięć banków poinformowało o zmianach w tabelach opłat. Większość z nich jest niekorzystna dla klientów. W nowym roku podrożeją konta, karty, wypłaty z bankomatów i obsługa w placówkach. A to dopiero początek lawiny podwyżek.
Stres
[INTERIA.PL]  STRES GŁÓWNĄ PRZYCZYNĄ WYPADKÓW W PRACY
08.01.2017
Eksperci wskazują, że stres w pracy może być przyczyną zaburzeń psychosomatycznych, spadku koncentracji i popełniania błędów, co w konsekwencji prowadzi do wypadków w środowisku pracy. Stres jest podstawowym czynnikiem ludzkim, będącym bezpośrednią przyczyną około 70 proc. wypadków przy pracy.
Praca
[GAZETAPRAWNA.PL]  2017 ROKIEM RYWALIZACJI O PRACOWNIKÓW
08.01.2017
Stopa bezrobocia rejestrowanego poniżej 8%, większa dynamika wzrostu wynagrodzeń i odpływ ponad 0,5 mln pracowników w wyniku czynników demograficznych – to perspektywy dla polskiego rynku pracy na 2017 rok. Jak podkreślają eksperci Work Service firmy będą w większym stopniu rywalizować o malejące zasoby kadrowe.
3
Wróć do spisu treści