Archiwum aktualności z roku 2018 ]2] - Dialog 2005

Przejdź do treści
ARCHIWUM AKTUALNOŚCI Z ROKU 2018
Bank Pekao SA
NIE UŻYWAJCIE PRACOWNIKÓW BANKU PEKAO S.A. DO WALKI POLITYCZNEJ
17.06.2018
Artykuł w Gazecie Wyborczej z dnia 14 czerwca 2018 r. nosi tytuł "Bunt w Pekao SA. "Czarny protest" przeciwko łamaniu praw pracowniczych i kulturze pracy wprowadzonej przez ludzi PIS". Prawda jest jednak taka, że łamanie praw pracowniczych oraz zła kultura wewnętrzna w Banku Pekao S.A. trwają od lat.
Alior Bank
JESTEŚ PRACOWNIKIEM ALIORA? DOŁĄCZ DO NAS!
12.06.2018
Do końca czerwca br. mają zapaść decyzje w sprawie połączenia lub też niepołączenia Alior Banku z bankiem Pekao. Jeżeli dojdzie do połączenia musimy natychmiast działać w celu uzgodnienia warunków przejęcia pracowników. Mamy w tej dziedzinie doświadczenie, jesteśmy przygotowani "nawet na wojnę".
Biuro
[BANKIER.PL] BANKI ODPUŚCIŁY PRACOWNIKOM. TEŻ BĘDĄ MIELI WOLNE NIEDZIELE
09.05.2018
Od marca obowiązują nowe przepisy, zgodnie z którymi część niedziel jest objęta zakazem handlu. Początkowo banki deklarowały, że znajdujące się w galeriach handlowych placówki będą czynne we wszystkie niedziele. Teraz zmieniają zdanie.
Polska flaga
NADZWYCZAJNE POSIEDZENIE RADY OCHRONY PRACY
09.05.2018
W dniu 26 kwietnia 2018 r. w Sali im. Anny Walentynowicz w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Rady Ochrony Pracy, działającej przy Sejmie RP. Honorowy patronat nad spotkaniem objął marszałek Sejmu Marek Kuchciński.
Alior Bank
NIBY OCZEKIWANIE, A JEDNAK SIĘ DZIEJE
27.04.2018
W oczekiwaniu na decyzję o "współpracy" Alior Banku z Bankiem Pekao przekazujemy kilka bieżących, naszym zdaniem istotnych dla Pracowników Aliora, informacji o czasie pracy, premiach rocznych, polityce antymobbingowej, świadczeniach z ZFŚS i innych.
Dyskusja
ZAKŁADOWY FUNDUSZ ŚWIADCZEŃ SOCJALNYCH - FAKTY I MITY
20.04.2018
Jak jest tworzony ZFŚS? Jakie świadczenia można finansować? Jakie kryteria stosuje się do przyznawania świadczeń? Czy przyznane świadczenia są opodatkowane? Kto jest uprawniony do otrzymania pomocy z ZFŚS? Odpowiadamy na te i inne pytania i obalamy funkcjonujące mity związane z funduszem socjalnym.
Pracownik
[BANKIER.PL] "RYNEK PRACOWNIKA" ZAPOMNIAŁ O BANKOWCACH?
19.04.2018
Coraz mniej ofert pracy, rosnąca liczba zwalnianych pracowników, ograniczenie sieci placówek – to obraz sektora bankowego ostatnich kwartałów. Mimo to wiele banków nadal zdobywa tytuły najlepszych lub najbardziej pożądanych pracodawców. Czyżby "rynek pracownika" zgrabnie ominął bankowość w Polsce?
Ankieta w sprawie premii w Alior Banku
WYNIK ANKIETY W SPRAWIE PREMII W ALIOR BANKU
16.04.2018
W ankiecie prosiliśmy pracowników Alior Bank o wyrażenie swoich opinii na temat funkcjonowania systemu premiowego. Respondenci wyrażali propozycje usprawnień w obecnie funkcjonującym systemie. Pytaliśmy również o zdanie pracowników na temat prowizyjnego systemu premiowego.
BGŻ
[BANKIER.PL] BGŻ BNP PARIBAS PRZEJMUJE RAIFFEISENA
13.04.2018
Grupa BNP Paribas wspólnie z Bankiem BGŻ BNP Paribas podpisały umowę przejęcia części działalności Raiffeisen Banku. Francuzi przejmują podstawową działalność bankową z wyłączeniem portfela kredytów hipotecznych. Fuzja zostanie przeprowadzona do końca roku.
Bank
[BANKIER.PL] JAK PRACUJE SIĘ W BANKACH? W KLESZCZACH PLANÓW SPRZEDAŻY
13.04.2018
W bankach kolejny rok narasta presja na wydajność – tak można podsumować wyniki trzeciej edycji badania Bankier.pl "Jak pracuje się w bankach?". Czterech na pięciu respondentów odczuło w ciągu ostatniego roku wzrost wymagań dotyczących wyników pracy.
Bank
[BANKIER.PL] JAK PRACUJE SIĘ W BANKACH? SPRZEDAJ KAŻDEMU, NAWET RODZINIE
13.04.2018
Presja na sprzedaż odbija się na szeregowych pracownikach i nadzorujących ich menedżerach. Ci pierwsi chwytają się różnych sposobów, czasem nieetycznych, aby zrealizować plany. Ci drudzy "motywują" również strachem. Bankowość jest dziś miejscem pracy wymagającym dużej odporności psychicznej.
2
Wróć do spisu treści