Dołącz do nas

Dowiedz się jak przystąpić do NZZPBiU "Dialog 2005" i jakie korzyści daje członkostwo w naszym Związku Zawodowym.

Praca w banku to zapewne dla jednych prestiż, dla innych możliwość rozwoju i zdobywania doświadczeń, dla jeszcze innych po prostu dobre źródło dochodu. Oprócz tych zalet, Pracownik wchodzi w bardzo nierówny „układ sił” Pracownik – Pracodawca, w którym Pracodawcę reprezentują silne służby kadrowe, HR, radcy prawni, przełożeni wielu szczebli. Dlatego też Pracownik potrzebuje profesjonalnego wsparcia.

Często Pracownicy stykają się z trudnymi kwestiami organizacji pracy, zmianami obowiązków, różnego rodzaju „porozumieniami stron”. Pracodawca przedkłada dokumenty żądając podpisania ich niemal od ręki. Takie działania inicjowane są przez pracodawcę najczęściej w jego interesie, przygotowane przez sztaby fachowców, wobec których Pracownik najczęściej jest bezradny. Nasze doświadczenie pokazuje, że zaskoczone takimi działaniami osoby, często pod presją przełożonych, podejmują decyzje przynoszące w przyszłości negatywne konsekwencje.

Organizacja Międzyzakładowa Pracowników Banków nr 001

Obejmuje swoim działaniem: Alior Bank S.A., Bank Pekao S.A., Santander Bank Polska S.A., Nest Bank S.A., Deutsche Bank Polska S.A., IBM Polska Business Services Sp. z o.o., Credit Agricole Bank Polska S.A., Bank Spółdzielczy w Głogowie, OTTO Work Force Solutions Sp. z o.o., Sales Group Sp. z o.o.

Adres do wysyłki dokumentów: ul. Jagiełły 12, 32-600 Oświęcim

Nr rachunku do płatności składki członkowskiej: 95 8136 0000 0030 9318 2000 0010

Organizacja Zakładowa Pracowników BNP Paribas Bank Polska S.A.

Adres do wysyłki dokumentów: ul. Armii Krajowej 28, 30-150 Kraków

Nr rachunku do płatności składki członkowskiej: 44 1240 4155 1111 0011 2211 4617

Organizacja Międzyzakładowa Pracowników Grupy Kapitałowej Bank Ochrony Środowiska S.A.

Adres do wysyłki dokumentów: ul. Żelazna 32, 00-832 Warszawa

Nr rachunku do płatności składki członkowskiej: 63 1240 4155 1111 0011 3244 4290

Organizacja Zakładowa Pracowników Banku Pocztowego S.A.

Adres do wysyłki dokumentów: ul. Jagiellońska 17, 85-959 Bydgoszcz

Nr rachunku do płatności składki członkowskiej: 51 1240 4155 1111 0011 2057 4422

Organizacja Zakładowa Pracowników BNP Paribas Lease Group Sp. z o.o.

Adres do wysyłki dokumentów: ul. Grzybowska 78, 00-844 Warszawa

Nr rachunku do płatności składki członkowskiej: 30 1240 6410 1111 0010 7367 8565

Organizacja Zakładowa Pracowników Banku Spółdzielczego w Kamiennej Górze

Adres do wysyłki dokumentów: ul. Ludwika Waryńskiego 11, 58-400 Kamienna Góra

Często się zdarza, że Pracownicy szukają pomocy post factum i narzekają: „miałem nadzieję, że mnie to nie spotka, nie miałem się kogo poradzić, źle zrozumiałem, pracodawca dba przede wszystkim o swoje interesy.” Być może znają Państwo „te klimaty” także z poprzednich swoich miejsc pracy. Ważne jest oparcie w solidnej organizacji związkowej. Nie każdy jest specjalistą z zakresu prawa pracy i nie każdy musi nim być. Ważne, aby przed podjęciem ważnych dla siebie decyzji skonsultować treść dokumentów z osobami, które dobrze znają prawo zarówno to zewnętrzne jak i wewnętrzne.

Serdecznie zapraszamy w nasze szeregi, do uczestnictwa w „Dialog 2005”. Pracują Państwo w wielkich międzynarodowych korporacjach i będą doświadczać wielu lokalnych problemów. Dobrym światowym standardem jest powszechna przynależność Pracowników do Związków Zawodowych. Jest ona panaceum na wiele codziennych niemiłych niespodzianek w pracy.

Niezależny Związek Zawodowy Pracowników Bankowości i Usług „Dialog 2005” pomaga swoim Członkom w sposób profesjonalny, dlatego w dużym stopniu niwelujemy nierównowagę sił pomiędzy Pracownikiem a Pracodawcą. Możemy też i Was wspierać radą, oferujemy możliwość konsultacji i wsparcia w trudnych zagadnieniach, do sądu pracy włącznie. Nasze interwencje w obronie praw, interesów i poszanowania godności osobistej pracowników często przynoszą pozytywny skutek.

Co dla Ciebie robimy?

Regularna, comiesięczna płatność składki członkowskiej uprawnia Członka Związku do korzystania ze wsparcia prawnego w sprawach indywidualnych z zakresu spraw pracowniczych oraz prawa pracy.

Trudne sytuacje w pracy

Podejmujemy natychmiastowe działania w przypadku otrzymania informacji o zamiarze zwolnienia pracownika lub zmiany warunków umowy o pracę. Interweniujemy i skutecznie pomagamy w indywidualnych przypadkach naruszania praw pracowniczych i konfliktów z przełożonymi.

Wsparcie prawne

Doradzamy i opiniujemy dokumenty przedkładane pracownikom do podpisu. Zapewniamy profesjonalną pomoc prawną Członkom naszego Związku. Aktywnie wspieramy naszych Członków w sprawach przed sądami pracy. Wygrywamy zdecydowaną większość spraw sądowych.

Dogodny kontakt

Odbieramy telefony również po godzinach pracy i w dni wolne od pracy. Dane kontaktowe do osób zajmujących Członkami Związku pracujących w poszczególnych bankami znajdziesz na naszej stronie internetowej. Na wiadomości mailowe odpisujemy w możliwie jak najkrótszym czasie.

Bieżące informacje

Na naszej stronie internetowej informujemy o wszystkich podejmowanych działaniach. Nasi Członkowie mogą korzystać ze „Strefy Członkowskiej” ze specjalnymi materiałami dostępnymi tylko dla Nich. Regularnie przesyłamy biuletyn związkowy na skrzynki mailowe naszych Członków.