Dołącz do nas

Dowiedz się jak przystąpić do NZZPBiU "Dialog 2005" i jakie korzyści daje członkostwo w naszym Związku Zawodowym.

Praca w banku to zapewne dla jednych prestiż, dla innych możliwość rozwoju i zdobywania doświadczeń, dla jeszcze innych po prostu dobre źródło dochodu. Oprócz tych zalet, Pracownik wchodzi w bardzo nierówny „układ sił” Pracownik – Pracodawca, w którym Pracodawcę reprezentują silne służby kadrowe, HR, radcy prawni, przełożeni wielu szczebli, dlatego też Pracownik potrzebuje profesjonalnego wsparcia.

Niemal codziennie Pracownicy stykają się z trudnymi kwestiami organizacji pracy, zmianami obowiązków, różnego rodzaju „porozumieniami stron”. Pracodawca przedkłada różne dokumenty żądając podpisania ich niemal od ręki. Takie działania inicjowane są przez pracodawcę najczęściej w jego interesie, przygotowane przez sztaby fachowców, wobec których pojedynczy Pracownik najczęściej jest bezradny. Nasze doświadczenie pokazuje, że zaskoczone takimi działaniami osoby, często pod presją przełożonych, podejmują decyzje przynoszące im w przyszłości negatywne konsekwencje.

Dołącz do nas

Wypełnij deklarację członkowską

Pobierz dokumenty niezbędne do przystąpienia do Niezależnego Związku Zawodowego Pracowników Bankowości i Usług „Dialog 2005”.

#1

Wydrukuj pobrane dokumenty na oddzielnych kartkach. Wypełnij i podpisz deklarację członkowską, oświadczenie o reprezentacji, zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz oświadczenie o płatności składki członkowskiej.

#2

Skan lub zdjęcie dokumentów prześlij do nas mailem na adres: organizacjadialog2005@wp.pl. Zarejestrujemy Cię jako Członka Związku. Oryginały wyślij do nas pocztą tradycyjną na adres: Dialog 2005, ul. Jagiełły 12, 32-600 Oświęcim.

#3

Jeśli chcesz, możesz załóżyć konto na naszej stronie internetowej w “Strefie Członkowskiej”. Publikujemy w niej informacje o bieżącej działalności w poszczególnych bankach oraz porady prawne dostępne tylko dla Członków “Dialog 2005”.

Często się zdarza, że Pracownicy szukają pomocy post factum i narzekają: „miałem nadzieję, że mnie to nie spotka, nie miałem się kogo poradzić, źle zrozumiałem, pracodawca dba przede wszystkim o swoje interesy.” Być może znają Państwo „te klimaty” także z poprzednich swoich miejsc pracy. Ważne jest oparcie w solidnej organizacji związkowej. Nie każdy jest specjalistą z zakresu prawa pracy i nie każdy musi nim być. Ważne, aby przed podjęciem ważnych dla siebie decyzji skonsultować treść dokumentów z osobami, które dobrze znają prawo zarówno to zewnętrzne jak i wewnętrzne.

Serdecznie zapraszamy w nasze szeregi, do uczestnictwa w „Dialog 2005”. Pracują Państwo w wielkich międzynarodowych korporacjach i będą doświadczać wielu lokalnych problemów. Dobrym światowym standardem jest powszechna przynależność Pracowników do Związków Zawodowych. Jest ona panaceum na wiele codziennych niemiłych niespodzianek w pracy.

Niezależny Związek Zawodowy Pracowników Bankowości i Usług „Dialog 2005” pomaga swoim Członkom w sposób profesjonalny, dlatego w dużym stopniu niwelujemy nierównowagę sił pomiędzy Pracownikiem a Pracodawcą. Możemy też i Was wspierać radą, oferujemy możliwość konsultacji i wsparcia w trudnych zagadnieniach, do sądu pracy włącznie. Nasze interwencje w obronie praw, interesów i poszanowania godności osobistej pracowników często przynoszą pozytywny skutek.

Indywidualna pomoc

Co dla Ciebie robimy?

Regularna, comiesięczna płatność składki członkowskiej uprawnia Członka Związku do korzystania ze wsparcia prawnego w sprawach indywidualnych z zakresu spraw pracowniczych oraz prawa pracy.

Trudne sytuacje w pracy

Podejmujemy natychmiastowe działania w przypadku otrzymania informacji o zamiarze zwolnienia pracownika lub zmiany warunków umowy o pracę. Interweniujemy i skutecznie pomagamy w indywidualnych przypadkach naruszania praw pracowniczych i konfliktów z przełożonymi.

Wsparcie prawne

Doradzamy i opiniujemy dokumenty przedkładane pracownikom do podpisu. Zapewniamy profesjonalną pomoc prawną Członkom naszego Związku. Aktywnie wspieramy naszych Członków w sprawach przed sądami pracy. Wygrywamy zdecydowaną większość spraw sądowych.

Dogodny kontakt

Odbieramy telefony również po godzinach pracy i w dni wolne od pracy. Dane kontaktowe do osób zajmujących Członkami Związku pracujących w poszczególnych bankami znajdziesz na naszej stronie internetowej. Na wiadomości mailowe odpisujemy w możliwie jak najkrótszym czasie.

Bieżące informacje

Na naszej stronie internetowej informujemy o wszystkich podejmowanych działaniach. Nasi Członkowie mogą korzystać ze „Strefy Członkowskiej” ze specjalnymi materiałami dostępnymi tylko dla Nich. Regularnie przesyłamy biuletyn związkowy na skrzynki mailowe naszych Członków.