O nas

Kim jesteśmy?


Jesteśmy niezależną i samorządną organizacją związkową zrzeszającą pracowników banków działających w Polsce oraz oddziałów i przedstawicielstw w Polsce banków zagranicznych, a także pracowników sektora usług.

Niezależny Związek Zawodowy Pracowników Bankowości i Usług „Dialog 2005” został zarejestrowany w Krajowym Rejestrze Sądowym w dniu 23.08.2005 r.

Pracodawcy w branży bankowej porozumiewają się między sobą, wprowadzają nowe, coraz bardziej nieludzkie standardy i kulturę pracy. Pracownicy traktowani są z góry, z pozycji władczej. Praca i funkcjonowanie w kilku bankach daje nam obraz problemów występujących w sektorze bankowym. Możemy analizować, porównywać warunki pracy oraz działać w kierunku poprawy standardów pracy.

W kwestiach dotyczących ustalania wewnątrzzakładowego prawa pracy, warunków pracy, Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych oraz BHP reprezentujemy ogół pracowników.

Konsekwentnie od lat patrzymy na ręce pracodawcom w zakresie przestrzegania przepisów prawa oraz sposobu prowadzenia biznesu, albowiem te dwa czynniki mają bezpośredni wpływ na środowisko pracy. Upominamy się o podmiotowe traktowanie pracowników i klientów, wiedząc, że jest to droga do stabilnego rozwoju firmy. Naszym dążeniem jest przywrócenie bankowości do roli instytucji zaufania publicznego. Wyżej sprecyzowane priorytety „Dialog 2005” powodują, że często musimy iść pod prąd, przeciwstawiać się doraźnym interesom wielu ludzi.

W sprawach indywidualnych reprezentujemy interesy naszych członków. Pomagamy im w sposób profesjonalny i w ten sposób w dużym stopniu niwelujemy nierównowagę sił pomiędzy pracownikiem a pracodawcą.

Oferujemy możliwość konsultacji i pomocy w trudnych zagadnieniach, do sądu pracy włącznie. Nasze interwencje w obronie praw, interesów i poszanowania godności osobistej pracowników przynoszą pozytywny skutek, także w wyrokach sądów pracy, które przyznają racje pracownikom, także tym zwolnionym z powodu braku realizacji zadań. Zwracają się do nas o pomoc bankowcy z kilku polskich banków i nikogo nie zostawiliśmy bez wsparcia. Dobrym światowym standardem jest powszechna przynależność do związków zawodowych.

Gdzie działamy?


Alior Bank S.A.
Organizacja Międzyzakładowa

Pekao S.A.
Organizacja Międzyzakładowa

Santander Bank Polska S.A.
Organizacja Międzyzakładowa

BNP Paribas Bank Polska S.A.
Organizacja Zakładowa

Deutsche Bank Polska S.A.
Organizacja Międzyzakładowa

Nest Bank S.A.
Organizacja Międzyzakładowa

BNP Paribas Lease Group Sp. z o.o.
Organizacja Zakładowa

Santander Consumer Bank S.A.
Organizacja Zakładowa

Credit Agricole Bank Polska S.A.
Organizacja Międzyzakładowa

Bank Spółdzielczy w Głogowie
Organizacja Międzyzakładowa

Bank Pocztowy S.A.
Organizacja Zakładowa

Zrzeszamy również pracowników:

  • PKO BP S.A.,
  • ING Bank Śląski S.A.,
  • OTTO Work Force Solutions Sp. z o.o.,
  • Getin Noble Bank S.A.,
  • Sales Group Sp. z o.o.,
  • Bank Millennium S.A.

Nasi partnerzy


Polskich pracowników bankowości reprezentujemy w Federacji Europejskich Związków Zawodowych Branży Bankowości i Usług Finansowych (FECEC) z siedzibą w Paryżu.

Jesteśmy członkiem Forum Związków Zawodowych zrzeszającego 400.000 członków z 80 krajowych i zakładowych organizacji związkowych reprezentujących różne grupy zawodowe.

Do pobrania