Jesteś pracownikiem Aliora? Dołącz do nas!

Państwowa Inspekcja Pracy rozpoczęła w Oddziałach Alior Banku kontrolę w zakresie:

  • zasadności stosowania przez Alior Bank S.A. zadaniowego systemu czasu pracy pracowników
  • prowadzenia kart ewidencji czasu pracy i rzetelności rozliczania godzin nadliczbowych pracowników

W związku z tym zdarzeniem Państwowa Inspekcja Pracy może prosić pracowników o informacje czy pracują w godzinach nadliczbowych i czy te godziny są rozliczane oraz w jakim systemie czasu pracy są zatrudnieni. Prosimy, aby nie unikać kontaktu z inspektorem pracy i złożyć wyjaśnienia zgodnie ze stanem faktycznym. Pracownik składający wyjaśnienia może sobie zastrzec anonimowość (anonimowość złożenia wyjaśnień jest zagwarantowana w Ustawie o Państwowej Inspekcji Pracy). Pracownik może także poprosić o to, aby mógł złożyć wyjaśnienia w siedzibie PIP już po pracy.

Bardzo Was prosimy abyście wykazali odpowiedzialność za siebie i innych i opierali się na stanie faktycznym niczego nie ukrywając.

Równocześnie informujemy, że podczas kontroli możecie zgłaszać inspektorowi pracy inne zagadnienia, które stanowią naruszenie przepisów prawa i waszej godności, czy też wymuszania sprzedaży. Równocześnie prosimy o kontakt z nami (organizacjadialog2005@wp.pl) w sprawie przebiegu kontroli i Waszej aktywności.

Do końca czerwca br. mają zapaść decyzje w sprawie połączenia lub też niepołączenia Alior Banku z bankiem Pekao. Jeżeli dojdzie do połączenia musimy natychmiast działać w celu uzgodnienia warunków przejęcia pracowników. Mamy w tej dziedzinie doświadczenie, jesteśmy przygotowani „nawet na wojnę”. Prosimy o Wasze wsparcie i uczestnictwo w Związku Zawodowym „Dialog 2005”. Nie czekajcie, nie zwlekajcie, przyjmijcie naszą ofertę i prośbę. Zatrudniliśmy w Związku prawnika, również po to, aby służyć Wam profesjonalną pomocą.