Prezydent Miasta Krakowa oraz Radny Miasta Krakowa sojusznikami w naszej walce o przyszłość

W sprawie zachowania równowagi interesów pomiędzy ośrodkami zarządzania Bankiem BGŻ BNP Paribas znaleźliśmy sprzymierzeńców: Pana Jacka Majchrowskiego – Prezydenta Miasta Krakowa oraz Pana Sławomira Ptaszkiewicza – Radnego Miasta Krakowa. To za Ich pośrednictwem Rada Miasta podjęła bardzo ważną dla nas Rezolucję. Wszystkim serdecznie dziękujemy za wsparcie i mamy nadzieję na dalszą współpracę. Życzymy sukcesu w najbliższych wyborach samorządowych oraz połączenia sił do pracy na rzecz lokalnych społeczności.

Bardzo nam zależy na zachowaniu równowagi pomiędzy ośrodkami zarządzania Bankiem po połączeniu. Chcielibyśmy, aby Centrala Banku umiejscowiona w Krakowie nie straciła na znaczeniu. Chcielibyśmy, aby Warszawa i Kraków współpracowały bez ponoszenia strat osobowych.

Obydwa Banki – BNP Paribas Bank Polska S.A. oraz Bank BGŻ prowadziły do tej pory działalność w oparciu o różne segmenty klientów. Doświadczenie ludzi z BNP Paribas Bank Polska oraz z Banku BGŻ powinno być uszanowane i uwzględnione w planach zatrudnienia. Z dotychczasowego, naszego doświadczenia wynika, że zwolnienia grupowe przeprowadzane w bankach przy okazji połączenia, w niedługim czasie kończyły się wzrostem zatrudnienia. Większy bank potrzebuje rąk do pracy i nie da się rozwijać biznesu bez wystarczającej ilości ludzi.

Będziemy dążyć też do tego, aby warunki pracy w połączonym Banku BGŻ BNP Paribas były na miarę europejską. Sytuacja pracownicza w BNP Paribas Bank Polska budzi nasz niepokój, mamy nadzieję, że Zarząd tego Banku przystąpi z nami do rozmów i znajdziemy nowe rozwiązania, o co wnioskowaliśmy na ostatnim spotkaniu w sprawie fuzji.