Świąteczna informacja dla pracowników Credit Agricole

W lipcu rozpoczęliśmy działalność w Banku. Pracodawca zaprosił nas na spotkanie zapoznawcze, podczas którego przedstawił swoją strategię oraz zasady współdziałania z organizacjami związkowymi

Nadszedł przedświąteczny okres przygotowań, zbliża się koniec roku i oczekiwanie na następny 2022. Myślę, że to dobry moment na podsumowanie działalności naszej Organizacji w Credit Agricole Bank Polska S.A.

W lipcu 2021 r. rozpoczęliśmy działalność w Waszym Banku. Pracodawca od razu zaprosił nas na spotkanie zapoznawcze, podczas którego my zaprezentowaliśmy nasz związek, główne wartości, jakimi się kierujemy, Bank również przedstawił swoją strategię oraz zasady współdziałania z organizacjami związkowymi, obecnymi w tym banku. Ostatnie miesiące wypełniła nam praca nad poznaniem regulacji obowiązujących w tym banku. W tym celu Bank zorganizował dla nas kilka spotkań prezentujących poszczególne regulaminy premiowe. Na ten moment mamy dużo zastrzeżeń do obowiązujących regulacji, dlatego dotychczas nie zaakceptowaliśmy żadnej z nich. Jest wiele czynników, od których uzależniona jest wysokość wypłacanej premii, a które są zdefiniowane poza regulaminami. Pracownicy, ani związki zawodowe nie mają wpływu na te czynniki. Są to wskaźniki ryzyka i wypłacalności. Dodatkowo wysokość premii uzależniona jest od absencji chorobowej i urlopowej, czego również nie akceptujemy. Uważamy, że czeka nas długi proces negocjacji, do tej pory nie zaakceptowaliśmy żadnej regulacji. Potrzebujemy więcej czasu na analizę tych systemów. Pozostajemy jednak w stałym kontakcie z Bankiem i wypełniamy związkowe obowiązki wobec naszych członków i ogółu pracowników.

W tym roku Bank podniósł wysokość świadczenia świątecznego, to rozwiązanie zostało oczywiście zaakceptowane przez naszą Organizację w listopadzie 2021 r.

Kilka dni temu, 14 grudnia 2021 r. odbyło się spotkanie z przedstawicielami Zarządu Credit Agricole Bank Polska S.A. oraz Europejskiej Rady Pracowniczej. Podczas tego spotkania otrzymaliśmy bardzo pozytywną wiadomość o podwyżkach w Banku od początku 2022 roku oraz zwiększeniu budżetu na premie. Jesteśmy ciekawi, jak odbieracie Wy, jako pracownicy te zmiany inicjowane przez Pracodawcę.

Dziękujemy Wam wszystkim za to, że jesteście.

Życzymy Wam Radosnego Czasu w gronie Rodziny i Przyjaciół, Zdrowia, Wypoczynku i Optymizmu.

Pozdrawiam Was serdecznie w imieniu Zarządu i własnym

Anna Oprocha-Piech
NZZPBiU Dialog 2005