Weź udział w wyborach Delegatów „Dialog 2005”

Przypominamy, że w dniach 11-13 września 2021 r. odbędą się wybory Delegatów Niezależnego Związku Zawodowego Pracowników Bankowości i Usług „Dialog 2005”. Zachęcamy wszystkich Członków Związku do udziału w tych wyborach.


Koleżanki i Koledzy

już niedługo odbędą się wybory na Delegatów naszego Związku. Na pewno otrzymali Państwo listę kandydatów wraz z prezentacjami każdej z osób.

Ja również postanowiłam kandydować po raz drugi, ponieważ bardzo chcę kontynuować pracę na rzecz Związku Zawodowego Dialog 2005.

Działalność związkowa jest moją pasją, a występowanie w imieniu innych, obrona praw pracowniczych w sprawach indywidualnych i zbiorowych sprawia mi wielką satysfakcję, ponieważ widzę dobre rezultaty swojej pracy. Podczas ostatnich kilku lat zaangażowałam się w pracę na rzecz wszystkich banków, w których działamy. Uczestniczyłam w negocjacjach nie tylko w BNP Paribas Bank Polska S.A. (bank, w którym jestem zatrudniona), ale i w Santander Bank Polska S.A., Pekao S.A., Alior Bank S.A., a ostatnio w Credit Agricole Bank Polska S.A. Uczestniczę również w pracach Federacji FECEC, której jesteśmy członkiem, promuję naszą Organizację, chcę abyśmy byli widoczni nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Dzięki przynależności do FECEC możemy czerpać z doświadczeń i standardów europejskich. Wierzcie mi, że ich droga do wypracowania wysokiego poziomu warunków zatrudnienia nie była łatwa. Zatem zdaję sobie sprawę, że i my musimy włożyć więcej wysiłku w podniesienie standardów pracy w bankach w Polsce.

Chcę kontynuować swoją działalność, dlatego też proszę o Państwa głos. Jestem przygotowana do dalszej pracy i godnego reprezentowania Was wobec pracodawców.

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie
Anna Oprocha-Piech


Szanowne Koleżanki i Koledzy,

Zapraszam Was do wzięcia udziału w wyborach Delegatów „Dialog 2005” które odbędą się w dniach 11-13 września 2021 roku.

Pracę w związkach zawodowych traktuję bardzo poważnie i uważam, że małymi krokami możemy zdziałać dużo dobrego na rzecz pracowników banku. Czasy nie są łatwe, dlatego powinniśmy stać razem i się nie poddawać.

Dzięki uczestnictwu w komisji BHP mam wpływ na poprawę naszych warunków pracy jak również będąc w Komisji Socjalnej mogłam pomóc osobom będącym w trudnej sytuacji i z tego jestem dumna.

Pomimo wielu trudności z jakimi zmagamy się na co dzień, nasza praca nie idzie na marne.

Zawsze byłam społecznikiem i dobro drugiego człowieka jest dla mnie najważniejsze.
Kandyduję, ponieważ chcę dalej pracować na rzecz członków Związku Zawodowego „Dialog 2005”.

Proszę Was o zaufanie i oddanie głosu.

Pozdrawiam serdecznie
Beata Pustówka


Dzień dobry

Zgodnie z komunikacją jaka była wysyłana do wszystkich Członków organizacji związkowej „Dialog 2005” wiecie już, że w dniach 11-13 września będziemy wybierać Delegatów „Dialog 2005”. Każdy z Was posiada prawo do udziału w wyborach. Zachęcam bardzo serdecznie do głosowania.

Moja działalność w związkach nie jest długotrwała, ale Ci którzy mnie znają wiedzą, że nie boję się na głos wyrażać swoich opinii, nie miałam też obaw organizując związek zawodowy „Dialog 2005” przed wszczęciem w Nest Banku zwolnienia grupowego. Już udało się kilka spraw dotyczących regulaminów premiowania poprawić, ale jest jeszcze wiele spraw dotyczących warunków premiowania do poprawy i w tym celu zainicjowaliśmy zawarcie z Pracodawcą Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy, co już zostało przez Bank zaakceptowane. We wrześniu zaczynamy negocjacje.

Bez naszego udziału i konsekwencji żaden Pracodawca sam od siebie nie poprawi warunków pracy. Rozmowy i negocjacje nie przynoszą szybko oczekiwanych rezultatów, ale zdając się na doświadczenie kolegów i koleżanek z Dialog 2005 wiem, że kropla drąży skałę.

To co mogę zagwarantować, to pełne wsparcie i zaangażowanie w każdą sprawę z jaką zwrócicie się do nas, niezależnie od Banku, w którym pracujecie. Każdy z Was jest dla nas ważny. Oddając swój głos dajecie sobie możliwość reprezentacji swoich interesów przed pracodawcami, wszędzie tam, gdzie „Dialog 2005” prowadzi działalność związkową.

Jeżeli sami nie zadbamy o siebie i miejsca pracy, to liczenie na lojalność na nic sie nie zda w „korporacyjnych rozgrywkach”. Dlatego proszę Was o zaufanie i Wasze głosy.

Agnieszka Kosińska


W dniach 11-13 września będziemy wybierać Delegatów „Dialog 2005”. Prawo do udziału w wyborach ma każdy Członek Związku.

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy

Wybory Delegatów są bardzo ważnym wydarzeniem w życiu Związku. Członkowie „Dialog 2005” poprzez udział w wyborach wyrażają nie tylko poparcie dla osób sprawdzonych w roli związkowej, ale również dają sobie możliwość reprezentacji ich interesów przed pracodawcą.

Tych z Was, którzy mnie znają z działalności w Alior Banku proszę o oddanie głosu, podobnie jak zrobiliście to 4 lata temu. Dzięki temu będę mógł wykorzystać zdobyte przez ostatnie 4 lata doświadczenia w dalszych negocjacjach z pracodawcą. Jak wiecie w Aliorze nie wszystko działa tak jak powinno, ale samo nic się nie zmieni. Upór i konsekwencja ale również umiejętność bycia twardym graczem w rozmowach z pracodawcą pewnością pomogą mi dalej zmieniać warunki naszej pracy na lepsze. Wiem jak to robić skutecznie. Dlatego proszę Was o zaufanie i Wasze głosy.

Tych z Was, którzy mnie nie znają również proszę o głosy. Z wieloma z Was rozmawiałem telefonicznie. Cieszę się, że mogłem doradzić w trudnych chwilach. Uczestniczę w negocjacjach również w innych bankach. Z jednej strony to ogrom pracy, ale z drugiej – możliwość poznania realiów pracy w różnych bankach po to, aby podnosić obecne standardy pracy.

Zmieniaj swoje środowisko pracy na lepsze. Weź udział w wyborach Delegatów „Dialog 2005”.

Wojciech Płusa


Nazywam się Justyna Głowacz, kandyduje na Delegata Związku jako pracownik Nest Banku. Cała moja kariera zawodowa jest związana z bankowością: Millennium, BNP Paribas a teraz Nest Bank.

Lata pracy w różnych organizacjach bankowych w różnych systemach premiowych na różnych stanowiskach pozwoliły na wypracowanie własnej opinii odnośnie traktowania Pracownika jako równorzędnego partnera do rozmów.

Kandyduję na Delegata do Związków Zawodowych bo…

  • uważam że każdy Pracownik oddziału czy centrali jest równorzędnym partnerem i ma ogromny wpływ na rozwój całej organizacji finansowej
  • ważna dla mnie jest atmosfera w pracy. Na nią oprócz Zespołu i Szefa ma duży wpływ postawa Pracodawcy względem nas, Pracowników.
  • ważny jest klarowny, przejrzysty, uczciwy i motywujący system premiowy
  • chcę promować wartości związkowe, przekonywać że mamy wpływ na nasze otoczenie zawodowe

Swój apel kieruję do wszystkich Członków Związku. Jednak najbardziej chcę zaktywizować moje Koleżanki i moich Kolegów w Nest Banku. Dzięki odwadze Agnieszki Kosińskiej nasze otoczenie się zmienia, bank przestaje traktować Pracowników jak niewolników. Dlatego bardzo proszę Was o głosy przede wszystkim na Agnieszkę i na mnie byśmy miały szanse dalej walczyć o Prawa Pracownicze i dalej kształtować przyjazne otoczenie.

Dziękuję
Justyna Głowacz