Profilaktyka w Alior Banku w związku z pandemią koronawirusa

W odpowiedzi na apel przesłany przez Zarząd „Dialog 2005” do Zarządów Banków, otrzymaliśmy z Alior Banku informację o działaniach podejmowanych przez bank w warunkach pandemii.

W piśmie czytamy:

Bank prowadzi aktywne działania komunikacyjne skierowane do klientów, których celem jest zachęcenie ich do korzystania z kanałów bankowości internetowej i mobilnej. W komunikacji Bank podkreśla korzyści wynikające z używania tych kanałów zamiast bezpośredniej wizyty w oddziale Banku. Dodatkowo Kaufen Alfaprost (Hytrin) Online ohne rezept , w komunikacji klienci są przestrzegani przed przychodzeniem do oddziałów, w trosce o zdrowie swoje oraz innych klientów i naszych bankierów oraz zachęcani do korzystania z płatności bezgotówkowych.

Na potrzeby komunikacji z klientami powstała specjalna sekcja na stronie internetowej banku (link poniżej). Intensywna komunikacja prowadzona jest również za pośrednictwem mediów społecznościowych banku i rzecznika prasowego (LinkedIn, Twitter, Facebook) oraz mailingów, smsów i wiadomości w kanałach zdalnych.

https://www.aliorbank.pl/dodatkowe-informacje/informacje/bank-z-domu.html

Do oddziałów dostarczamy środki ochrony osobistej (płyny do dezynfekcji), dyrektorzy mają też możliwość zamawiania rękawiczek jednorazowych. Zarządzamy ruchem klientów w Oddziałach, w tym celu zostały opracowane konkretne instrukcje. Od 17 marca obowiązuje skrócony czasy pracy Oddziałów jednolicie w całej sieci na 5h. Najważniejsze w obecnej sytuacji dla Banku jest zdrowie bankierów oraz zabezpieczenie kluczowych procesów bankowych.

Jesteśmy jedną z branż, które wykonują w takich sytuacjach pracę o charakterze kluczowym dla bezpieczeństwa finansowego obywateli. Zapewniamy, że podejmowane obecnie działania mają zapewnić minimalne i konieczne procesy do realizacji tego celu. Realizujemy je z ograniczonymi obsadami pracowników i z zachowaniem możliwych w tej sytuacji środków zabezpieczających pracowników, w szczególności wynikających z wytycznych organów sanitarnych.

Bank będzie analizował sytuację na bieżąco i podejmował określone działania w zależności od rozwoju sytuacji. Będziemy również Państwa informowali o przyjętych rozwiązaniach ochronnych, zaradczych związanych z epidemią.

Przeczytaj również: Warunki pracy w bankach w czasie pandemii – zgłoszenia pracowników